Yaz güneşini evinize getirecek dekorasyon ipuçları!

Yaz güneşini evinize getirecek dekorasyon ipuçları!

Günler uzuyor, sıcaklıklar artıyor ve doğa bir renk cümbüşü yaratıyor: Yaz sonunda geri geldi! Pozitif enerji patlaması getiren yaz mevsimi, ev dekorasyonunuzu canlandırmak için mükemmel bir mevsimdir. Canlı renk patlamaları ve eğlenceli dokunuşlarla yenilenmiş bir iyimserlik hissi yaratın ya da bohem şıklığın çabasız cazibesini evinize davet eden sanatsal desenleri ve eklektik kontrastları geri getirmek için yaz seyahatlerinizden en iyi şekilde yararlanın. Evinizin tarzı ne olursa olsun, size ilham vermesi için birçok fikir ve iç mimari ipuçlarımız var. Geriye kalan tek şey hayal gücünüzün sizi nereye götürdüğünü görmek! En iyi zemin, duvar ve mobilya kombinasyonlarını seçmek için iç mimari ipuçlarımızı inceleyin ve evinizi dilediğiniz gibi düzenleyin.

Kendinizi mutlu hissettiğiniz alanlar yaratın

Pencerelerinizden daha doğal ışık akışı ile mekanınızın mevsim kadar yepyeni hissettirmesini sağlamak çok uğraş gerektirmez ve sadece renk kadar basit olan şeylerin ruh halimiz üzerinde çok büyük bir etkisi olabilir. Renk bloklamadan popüler dokunuşlara, mekanınızı canlandıracak ilhamı bulmanın çok yolu var. Ya da neden farklı kültürler ve diyarlardan ilham almıyorsunuz?

Kendi seyahatlerinizi sergilemek, anıları canlandırmanın ve kişiliğinizi eve yansıtmanın harika bir yoludur, ancak evinizde sürekli bir tatildeymiş gibi hissetmek için kumaşlara ve el yapımı nesnelere de dönebilirsiniz. Yaz tamamen iyi hissetmekle ilgilidir, bu yüzden eğlenceyi birinci önceliğiniz yapın. Renkli mevsimlik yemekler hazırlamak için zaman ayırıyor veya egzotik baharatlar ve dünya mutfaklarını deniyorsanız, mevsimi kendi tarzınızla kutlayın.

Çizgilerin dışındaki renk

Yaz, doğanın parlama vaktidir ve dünya aniden griden teknikolora dönüşmüş gibi hissettirebilir ve sizin de aynısını yapmak istemenizi sağlayabilir. Neyse ki, bu çok büyük bir bütçe gerektirmez ya da mevcut dekorunuza renk katmanın birçok yolu olduğu için tüm evinizi baştan aşağı yenilemek zorunda değilsiniz. Ama önce, evinizin karakterini ve sizin hakkınızda ne söylemesini istediğinizi düşünün.

Minimalizmin sadeliğine sıcak bakan türde biriyseniz, renk biraz ürkütücü görünebilir. Ama endişelenmeyin - birazcık renk yeterli olabilir. Sarılar ve kırmızılar gibi iştah kabartan renkler ve baskılı örtüler ve yastıklar gibi şeyler, herhangi bir odayı canlandırmak için renk dokunuşları katacaktır, ama ayrıca derin okyanus mavisi gibi bir ifade rengi seçebilir ve daha uyumlu bir görünüm için evinizin farklı yerlerinde yer yer kullanabilirsiniz. Belli bir tarzı olmayan odalar için, koyu ve renkli duvar kağıdı ile tek bir duvarı kaplayarak bir merkez nokta oluşturun ya da desenli veya canlı renklendirilmiş zemin kullanarak küçük bir alan yaratın. Tam olarak doğru miktarlarda kullanıldığında, mizahi baskılar evinize eğlenceli bir anlam katabilir. 

colourful interior decor ideas for summer

Maksimalist felsefe görüşüne sahip olanlar, büyük düşünmekten korkmayın! Aslında, renk bloklama, alanın özellikle küçük odalar için kullanışlı olandan çok daha büyük görünmesini sağlayabilir ve küçük alanlar için harika bir iç tasarım ipucu olabilir. Dolaplar ve raflar gibi mobilyaların duvarlarla aynı renkte boyanması,  büyük nesneler ile uyumunu ve gözün daha fazla hareket etmesini sağlayan sert kenarları flulaştırır. Bir sonraki seviye için yapacak bir şeyler mi arıyorsunuz? Tamamen kusursuz bir illüzyon yaratmak için renginizi zeminleriniz ile devam ettirin.

Daha sade ve sakin bir yaklaşım için, aynı renk ailesindeki farklı tonlara bağlı kalın. Kiremit rengi, koyu turuncu ve zeytin yeşili gibi sakin, ancak zengin toprak tonları, daha güneşli iklimlerin sıcaklığını hatırlayacaktır. Sadece bir koyu ton, bir orta ton ve açık tonlar kullanarak genel efektin düz görünmesini engellemeyi ve desenlerle oynamayı unutmayın – bunlar ışığı farklı şekillerde yakalayacak ve derinlik illüzyonu yaratacaktır.

Hareketli ve eğlenceli şeylerden hoşlanıyorsanız, Pantone’nin yılın rengi olan Living Coral gibi canlı bir şeçim yapmak çok enerjik bir his yaratabilir. Dinlenmeye ve sakinleştirici mavileri tercih etmeye çalıştığınız zamanlarda uyarıcı bir etkiye sahip olabilecekleri için sarı ve turuncu gibi renkleri yatak odasının dışında tutmayı unutmayın.

Ufkunuzu genişleten ev tasarım ipuçları

Uzak kıyıları keşfetmeyi veya bu yaz evinize daha yakın olmayı planlıyor olsanız da, ev dekorasyonunuzun seyahatten ilham alan bir estetik ile size tatildeymişsiniz gibi hissettirmemesi için hiçbir neden yoktur. Bohem cazibesini benimseyebileceğiniz birkaç yol var, ama belki de hatırlanması gereken en önemli şey çabasız tercihler yapmaktır - sohbete teşvik edecek ya da kitap okumak için size ilham verecek yer minderlerini ve yumuşak mobilyaları düşünün. Yaratıcılığınızı ortaya çıkarmaya yardımcı olacak her şeye açığız!

Herhangi bir ev dekorasyonunuzun anahtarı kişiliğinizin ve bireysel tarzınızın arasından parlamasını sağlamaktır, bu nedenle yerel pazarınızda veya bir sonraki seyahatinizde de olsa, gerçek hazineleri ortaya çıkarmak için zaman ayırmak büyük bir ezber bozan olabilir. Eşsiz el yapımı parçaların küratörlüğünde bir koleksiyonunun evdeki herhangi bir odaya şıklık ve ruh katacağı garanti edilir. Örneğin, Meksika'dan yapılan dokuma bir sepet, Portekiz'e özgü seramikler ya da yakın bir zamanda Fas'a yapılan bir gezi sırasında toplanan el dokuması bir kilim, ev boyunca gerçek bir yolculuk hissi yaratmaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kişiliğinizi yansıtmanın ve deneyimlerinizi evinizi ziyaret edenlerle paylaşmanın güzel bir yoludur, bu yüzden bu nesneleri basit bir dekorasyondan ziyade sohbetin parçaları olarak düşünün. Evinizi daha büyük ölçüde yeniden dekor etmek istiyorsanız, ileri dönüşüm mobilyalar ve ahşap ve metal gibi geri kazanılmış doğal malzemeler, parçalarınızın benzersiz ve sizin bir yansımanız olmasını sağlamak için harika bir yoldur.

travel inspired home decor for summer

Global bir his uyandıran doğal malzemeler ve aksesuarlar, yaz aylarında desen ile oynamanın en kolay yoludur. Rattan sepetler ve sandalyeler, keten ya da pamuklu yatak örtüleri ve egzotik ahşaptan kaseler ve servis takımları gibi sofra eşyaları, dekorunuza eklektik bir uluslararası boyut getirecektir. Güzel mobilyaların güzel bir dekora ihtiyacı vardır, bu nedenle her şeyi birbirine bağlamak için toprak tonlarını ya da ahşap efektli viniller ile sıcak bir ortam oluşturarak zeminlerinizi de düşünün. Doğal temaya, doğal bitkiler ile yeşil bir dokunuş ekleyerek devam edin; örneğin Kaliforniya tarzı bir ev için kaktüsler ve sulu meyveler, daha tropik, orman atmosferi için çöl şıklığı veya kauçuk bitkileri.

summer interior decor ideas fill a space with sunshine and positive vibes

Bütçeniz, tarzınız veya bağlılık seviyeniz ne olursa olsun, bu yaz yenilenen ev dekorasyonunuz tüm şekil ve boyutlarda mümkün– en basit dokunuşlardan daha büyük, daha dikkat çekici değişikliklere kadar. Renkte kaybolmaya karar vermek ya da evinizi uzun bir tatil gibi hissetmek isteseniz de, mümkün olduğu kadar yaza devam etmenin birçok yolu vardır. Zemin, mobilya ve duvarları farklı renk ve desenlerle birleştirmek, yazı geçirmek için mükemmel bir ev elde etmenin en iyi yoludur. Sonuçta, gün ışığı ve pozitif hislerle dolu bir alan yaratmak, tüm eğlence sona erdiğinde okula (ve işe) geri dönmeyi çok daha kolay hale getirir! Bu yüzden, pencerelerinizi tamamen açın, derin bir nefes alın ve yaz başlasın.

Önerilen Koleksiyonlar