İÇ MEKAN TASARIMINDA TRENDLER 2018

İÇ MEKAN TASARIMINDA TRENDLER 2018

Bu yıl, Tarkett'in konut koleksiyonları, iç tasarımdaki ana trendlere göre tasarlandı. Bu trendler, çevremizdeki dünyayla nasıl etkileşim kurduğumuzu ve müşterilerin aradığı tarzda iç tasarım deneyimini gösteriyor. Tarkett'in tasarım direktörü Patricia Leunis “Renkleri, desenleri, dokuları, ışıkları ve çizgileri birleştirdiğimizde, deneyimler yaratıyoruz” diyor. Bu yeni yaşam tarzlarını örneklemek için tasarım ekibimiz 2018 için dört ana trend tanımladı:

"Mutlu günler!"

İç mekanlar sonsuz yaratıcı olanaklar ve eğlence sunabilir Patricia Leunis, Tasarım Direktörü

Bu yıl, Tarkett, modern bir vinil zemin kaplama koleksiyonunu, iyimser dokunuşlar halinde geliştirdi. “Mutlu Günler” trendi, Tarkett'in tasarımcılarına, içinizde saklanan çocuktan ilham alarak, ve fantastik bir dokunuş ve tuhaf bir dokunuşla mutlu alanlarda yaşamak isteyen optimistler olarak ilham verdi. Her alanda, günlük hayatı eğlenceli hale getirmek ve sıkıcı iç mekanlardan kurtulmak için hayat her zaman sıkıcı olmak zorunda değildir: renkler, cesur şekiller ve eğlenceli desenler, iç mekanı yaratıcılık ve oyun tapınağını oluşturmak için birleşir.

Mevsimleri kutlamak

“Ekolojik bilincimiz, iç mekanlarımız için daha fazla doğal malzeme seçmemizi sağlıyor”  Tarkett Design Direktörü Patricia Leunis

Bu yılın ahşap desenleri mevsimleri kutluyor ve iç mekanı uyumlu ve rahatlatıcı hale getirmeye yardımcı oluyor. Ekolojik farkındalık ve sorumlu tüketimin derin bir trend haline gelmesiyle, “Daha azı daha fazladır” birçok insan için yaşayan bir slogan haline gelmiştir. “Mevsimleri kutlamak”, doğanın mevsimlerinin ritmini izleyen daha sade ve minimalist bir yaşam arzusunu somutlaştırır. Doğal güzelliği kutlayarak ve doğaya daha yakın yaşamaya devam ederek kendi kendine bağlanma arzusu. Bu trend, hafif, sakin ve yeşilliklerin huzur verici varlığıyla gerçekten bir bakış açısı değişikliği getiriyor.

Yeni Halk

“Popüler kültür dekoratif motiflerle doludur. Yeni halk trendi dünyadaki geleneksel kültürlerden ilham alır.” Tarkett Tasarım Direktörü Patricia Leunis

Bu yılın trendleri geleneksel kültürlerden çok esinlenmiştir. Sonsuz bir ilham kaynağı: Yeni Halk (new folk) trendi, küresel toplumumuzun yeni kültür ve insanlarla tanışmasını ve hayranlık duymasını özendiriyor, sıcak ve çok kültürlü bir atmosfer yaratıyor, birlikte olmanın ve dünyanın güzelliklerini solumanın zevkini vurguluyor. "Yeni Halk", kişisel ifadelere ve barışçıl anların paylaşılmasına da azami önem veriyor, "Yeni Halk" tasarımları, modernlik ve gelenekçiliğin karıştırılması, kıymetli nesneler, etnik dekorasyon, sıcaklık ve kontrastla doludur.

Yumuşak sessizlik

“Bu yılın en büyük trendlerinden biri, deneysel ama yumuşak ve şımartıcı iç mekanların bir karışımı. Yumuşak Sessizlik, modern, çağdaş bir tarzdır.” Patricia Leunis, Tarkett Tasarım Direktörü

Konutta bu yılki zemin koleksiyonları, iç mekanları gerçekten çağdaş ve konforlu hale getirmek için tasarlandı. Minimalist ve sessiz bir atmosfere sahip lüks ve havadar alanlar, kendinizi evinizde hissetmenizi sağlıyor ve "Yumuşak Sessizlik" sizi mükemmel bir şekilde karşılıyor. "Yumuşak Sessizlik" iç mekanları tasarımda ince, deneysel ve yenilikçi. Bu iç mekanları özel kılan yumuşak bir dokunuşla karışan çağdaş görünümüyle, kadınsı lüksün genel bir izlenimini uyandırıyor. Görkemli ve minimalist, eşsiz ve son derece çağdaş mekanlar yaratmak için bir araya geliyor.

Bu yılın tüm trendleri, ahşaptan vinillere kadar uzanan ev zemin koleksiyonlarımızın yaratılmasına ilham vermiştir.

Size en uygun trendi seçin ve koleksiyonlarımızı keşfedin.

Resim galerisi