BAHARI EVİNİZDE HİSSEDİN
BAHARI EVİNİZDE HİSSEDİN

Kışın bitişini kutlayalım. Mevsimdeki bu değişiklik, doğa ve pudra renklerin iç dekorasyonunuzu yenilediği, zarif ve ferah bir iç mekan arzusu yaratıyor. Baharı en güzel parlak renkler, güzel ışık ve sakinlik hissi anlatır. Baharı evlerinizde de hissetme zamanı geldi! Bazen ortamı hazırlamak için sadece birkaç parça gerekir: güzel alçak mermer masalar, yumuşak bir halı, davetkar bir büyük ahşap masa, büyük bitkiler ve çiçek aranjmanları ve biraz renkli detaylar. Baharı evinizde hissetmek için soluk pastel renkler, doğal nötr renkler, çiçekli ve taze desenlerden oluşan dekorasyon fikirlerimizi ve stil ipuçlarımızı okuyun.

Zarafeti ve pastel renkleri benimseyin

Bahar yumuşaklık ve zarafet duygusu getirir. Uzun aylar süren kış uykusundan sonra dünya tekrar canlanır. Yeni mevsim, hem doğa hem de insanlar için adeta bir yeniden doğuş gibidir.

Kontrast tonları sıcak materyallerle karıştırmak, modern ve rahat bir iç mekan yaratmanın en iyi yoludur.

İç huzurun bir yaşam tarzı olduğu İskandinavya ülkelerinde, iç mekanlar, yumuşak unsurlarla uyumlu bir şekilde, rustik malzemelerle doğayı çağrıştırıyor. Evinizin merkez parçasını, paylaşım ve eğlence için samimi bir ortama dönüştürmenize yardımcı olacak ilham kaynağını İskandinav tarzı dekorasyonda bulabilirsiniz.

Temiz havayı içeri getirin

Evinize, yeni dekor fikirleri, yeni dekorasyon malzemeleri,  yenilenmiş mobilyalar ya da yeni bir kat boya ile yeni bir soluk vermek için mevsim değişikliği mükemmel bir zamandır. Konfor için düzgün ve yuvarlak çizgiler seçin. Beyaz, bej, gri veya kahverengi gibi göze hoş gelen nötr ve zamansız renkleri tercih edin. Bu renkleri, modernliğin dokunuşu için sıcaklık ve otantiklik kazandıran ahşabın yanı sıra koyu renkler veya antrasit içeren bazı grafik dokunuşları ile birleştirin. Mimari detaylara dikkat çekmek veya desenleri geliştirmek için grinin farlı tonlarını kullanmak harika bir yoldur. İnce bir dokunuş eklemek, mekanınızı aydınlatmak, ferah ve mevsime uygun bir stil için daha yumuşak bir dekor ve sofistike bir görünüm oluşturmak için ferahlatıcı bir pastel renk paleti (toz pembe, soluk yeşil, açık lavanta tonları ...) ile grinin farklı tonlarını birleştirebilirsiniz.

Doğanın evinizde çiçek açmasına izin verin

Odanızın daha canlı hissetmesini sağlamak için yenilik ve çevre dostu şıklığını bahar dekorasyonuna getirin. Yeşil, yenilenmeyi, çiçek açmayı ve büyümeyi sembolize eder. Yeşil, aynı zamanda denge, sakinlik ve uyumun sembolüdür, bu mevsimde eviniz için harika bir renktir.
Bitki, mineral ve toprak nüansları olan zamansız bir paleti seçmek için doğayı ilham kaynağı olarak kullanın. Yeşillik, iç mekanınızı canlandırmanın ve misafirperver bir atmosfer yaratmanın harika bir yoludur. Modern tasarımda bitkilerin kullanılması bir mücadeledir, çünkü modern tasarım tamamen saf çizgilerden ibarettir ve bitkiler tabiatları itibariyle vahşidir. Bitkileri iç dekorasyonunuzun bir parçası haline getirmenin birkaç yolu:

  • Hacimli ve dinamik bir alan yaratmak için, gösterişli büyük bir bitki ve daha küçük bitki demetleri gibi farklı şekil ve büyüklükteki bitkileri karıştırın. Tek sayıda oluşturduğunuz bitki demetleri birlikte iyi görünür.
  • Evinizde dağınıklık hissini önlemek için, bitkileri yerden uzak tutun ve yapraklı bitkileri asın. Bu herhangi bir alana ritim ve hacimin yanı sıra kişilik katacaktır. Bunu yaparak, bitkiler neredeyse evinizdeki sanat eserleri gibi olacak.
  • Tropikal bir görünüme kavuşmak için, bir kapı veya pencerenin her iki tarafına birkaç büyük yaprağı olan bitkileri yerleştirin. Daha minimalist bir görünüm için veya daha küçük alanlarda daha küçük yapraklı bitkileri seçin. Daha fazla uyum için, bitkileri dokuma bir saksıya veya sepete yerleştirin.

Daha fazla bitkiye sahip olmak ve onların bakımını yapmak, iç mekanınızı rustik estetik ve duyarlılığın karışımı haline getirmenin ve aynı zamanda da sevdiklerinize özen göstermenin bir yoludur, çünkü bazı bitkilerin doğa ile yeniden bağlantı kurmamıza yardımcı olarak, iç mekandaki havayı arındırdığı bilinmektedir. Bitkilerin ayrıca yaratıcılığı tetiklediği ve stresi azalttığı bilinmektedir. Bunları orman benzeri bir atmosfer yaratabilmek için raflara koyabileceğiniz veya asabileceğiniz bir sanat biçimi olarak görebilirsiniz.

Çevreye olan bağlılığımız ve doğal kaynakları korumamız, evimizle olan ilişkimizin önemli bir parçasıdır. Doğanın evinizde çiçek açmasına izin vermek aynı zamanda çevreye verdiğiniz değerinizin ve bağlılığınızın, yenilenmiş veya geri dönüştürülmüş plastik, geri dönüştürülmüş cam, mantar ve sevdiğiniz ahşap nesnelerle evinize yansıtılabileceği anlamına gelir. Eski mobilyaların modaya uygun veya yumuşak renklerle yeniden boyanması, onlara ikinci bir yaşam kazandırmak, değerlerinize sadık kalarak iç mekanınıza yeni bir soluk kazandırmak için harika bir yoldur.

Modaya uygun birkaç vurgu, evinizin ferah, şık ve modern bir görünüm kazanması için yeterlidir! Evinize en sevdiğiniz nesneler veya hediyelik eşyalar ile yeni bir soluk verebilirsiniz. Öyleyse yaratıcı olun ve baharda ev dekorasyonunuzun tadını çıkarın!

Evinizin benzersiz görünsün!

Önerilen Koleksiyonlar