Ülkenizi SeçinÜlkenizi Seçin
Türkiye - Konut Tipi Ürünler

ZEMİN MALZEMENİZ NASIL KORUNUR?

Zemin kaplama ürünlerimizin tamamı keyif sunmak üzere tasarlanmıştır. Teknik yenilikler ve yüzey işlemeleri, bu kaplamaların bakımın çok kolay hale getirse de biraz dikkat daha iyi görünmelerini ve daha uzun süre kullanılabilmelerini sağlar. 
Son dokunuşlar
Zemin kaplamanızı döşemeyi bitirdikten sonra mobilyalarınızı geri taşımadan önce son bir temizlik yapmanız gerekir. Vinil için nemli bir bez, ılık su ve doğal bir deterjan kullanmanız gerekir. Laminat ve ahşap için kalan kir veya tozu fırçayla alıp son parçaları toplamak için kuru bir bezle tüm yüzeyi silmeniz gerekir. Ardından eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.
 
 
Süpürme
Çoğumuz yer tamamen kirlenene kadar temizlik yapmama eğiliminde oluruz. Ancak kir ve lekeler yerde ne kadar çok kalırsa çıkarması o kadar zor olur. Bu nedenle günlük temizlik yapmak, ayda bir dip bucak temizlik yapmaktan hem daha kolaydır hem de daha etkilidir ve zemin kaplamanızın daha iyi görünmesini ve daha uzun süre sağlam kalmasını sağlar.
 
Vinil
Yumuşak bir fırça veya elektrik süpürgesiyle süpürüp su ve doğal bir deterjanla silerek zemin kaplamanızın her zaman en iyi durumda olmasını sağlayabilirsiniz.
 
Laminat
Elektrik süpürgesiyle süpürün veya kuru bir paspasla silin. İdeal olarak zemin kaplamasını iki haftada bir laminat temizleme ürünüyle nemli (ıslak değil) paspasla silmeniz gerekir. Ardından kuru bir paspas veya bezle hızlıca silin.
 
Ahşap
Zemin kaplamanızın güzel görünümünü muhafaza etmek için tek yapmanız gereken bir parlatma beziyle silmek veya el süpürgesiyle süpürmektir. Arada bir nemli (ıslak değil) bezle ve ahşap temizleme ürünlerimizden biriyle silin. Bioclean, tam bir çevre dostu seçenektir.
 
Dikkat edin
Halı gibi diğer zemin kaplama ürünlerinden farklı olarak ürünlerimizdeki yüzey işlemesi leke ve nokta oluşmasını engeller. İçecek, yiyecek, boya vs. gibi durumlardan etkilenmezler ancak bu tür durumlarda zemini mümkün olduğunca çabuk temizlemek en iyisidir. Kuru bir bez ve tavsiye edilen temizlik ürününü kullanın. Kimyasal temizleyicileri kullanmadan önce mutlaka kullanım talimatlarını okuyun ve bu ürünleri asla doğrudan zemin kaplaması üzerine sıkmayın.
Ahşap üzerindeki çizikler, aralıklar ve çatlaklar

Uzun bir süre kullanıldıktan sonra ahşap zemin kaplamalarımızdaki sert lakeler bile çizilmeye başlayabilir. Tarkett Lacquer Refresher ürünü, zemin kaplamanızın eski parlaklığını geri kazanmasına yardımcı olur. 
 
Çok fazla çizilmiş bir zemin kaplaması bile hafif zımparalama ve yeni bir lake tabakası uygulandıktan sonra yeni gibi olur.
 
Oluşan çatlak veya aralıklar, Tarkett macun veya daha geniş aralıklar için cila çubuklarıyla doldurulabilir. Bu ürünleri uygulaması kolaydır ve zemin kaplamasına uygun birçok renkleri vardır.
Doğru ürünler
Elbette zemin kaplamanızın bazen derinlemesine bir temizliğe ihtiyacı olur. Bu tür durumlarda özel olarak vinil, laminat ve ahşap için tasarlanmış temizlik ürünlerini kullanmanız ve kutu üzerindeki talimatları uygulamanız gerekir. En önemlisi de zemin kaplamasına asla su dökmemeniz gerektiğidir. Nemli ancak ıslak olmayan bir bez, paspas veya sünger kullanabilirsiniz.
 
 
Kolay ipuçları
  • Kiri evinizden uzak tutmak için girişe bir paspas koyun.
  • Mobilyalarınızın ayaklarına keçe veya plastik koruyucular takmanız zeminde çizik, çukur ve iz olmasını engeller.
  • Ağır mobilyaları taşırken itmek yerine kaldırmayı tercih edin.
  • Temizlik ürünlerini asla doğrudan zemin kaplamasına sıkmayın.
  • Cila veya vernik kullanmayın.
Talimatlar, ürünlerle birlikte verilir
Her ürünümüzle birlikte ihtiyacınız olan tüm talimatları veriyoruz. Daha fazla bilgiyi ürünün kendi sayfasından veya belge merkezimizden indirebilirsiniz.