Ülkenizi SeçinÜlkenizi Seçin
Türkiye - Konut Tipi Ürünler

Şirket Profili

2011 yılında 2,1 milyar € cirosuyla Tarkett, yenilikçi ve sürdürülebilir zemin kaplamasında ve spor zemini çözümlerinde dünya çapında bir liderdir.

Tarkett insanların yaşam kalitesini ve tesislerin yatırım karlılığını arttırmak amacıyla profesyonellere ve son kullanıcılara zemin, duvar ve iç mekan spor zeminini içinde barındıran entegre olmuş zemin kaplama çözümleri sunar.

Her bir entegre zemin kaplaması çözümü müşterilerin özel bir ihtiyacına hitap etmektedir. Kullanılan alan, alanın nasıl değerlendirildiği, tasarım seçenekleri, uygulama standartları, güvenlik kuralları ve bütçe önemli birer değişkendir. Çünkü her müşteri kendine özgündür ve kişisel ihtiyaçları vardır.

Her geçen gün, tüm dünyada, Tarkett zemin kaplamaları sayesinde insanlar evlerinde, kamu binalarında, okullarda, hastanelerde, ofislerde ve spor yaparken veya sosyal etkinlik faaliyetleri sırasında yaşamlarına güzel deneyimler kazandırırlar. Biz inanıyoruz ki; zemin malzemelerinin, insanların yaşama, çalışma veya eğlenme ortamlarını deneyimlemesi üzerinde ölçülebilir bir etkisi vardır. Tarkett ürünleri, sunulan konfor hissi, esenlik, güvenlik ve güven duygularını geliştirmek veya insanların daha iyi bir performans sağlaması için ilham vermek ve motive etmek gibi son kullanıcılar için eşsiz avantajlar sağlar. Tarkett’in zenginleştirdiği ortamlar kişilerin yaşam kalitesini artırmaya katkıda bulunur.

Gerçek bir servis sağlayıcı olarak Tarkett, entegre zemin kaplamalarını ve iç mekan spor zemini çözümlerini dünyanın en prestijli mimari referansları haline getiren, önde gelen mimarlar ve yapı profesyonelleri ile çalışır. Proje, ister kamu, ticari, konut veya bir spor tesisi uygulaması olsun, ister yeni bir inşaat veya restorasyon olsun, dünya çapındaki uzmanlığımız, vinil, linolyum, lamine, laminat, iç mekan spor zemini ve aksesuarlardan oluşan geniş ürün yelpazemiz ve Tarkett’in kendine has zemin deneyimleri yaratmasını sağlayan müşteri ihtiyaçlarını samimiyetle değerlendirmemiz sayesinde müşterilerimize mükemmel kombine çözümler oluştururuz.

Tarkett, dünya genelinde yaklaşık 9.200 çalışanıyla 100'den fazla ülkede, 32 üretim tesisiyle hizmet vermektedir. Her gün yaklaşık olarak 1,2 milyon m2 zemin kaplaması üretmektedir. Tarkett, Batı Avrupa (Orta Doğu, Afrika, Asya Pasifik ve Güney Amerika dahil olmak üzere), Doğu Avrupa, Kuzey Amerika ve Spor olmak üzere dört ana bölüm altında organizasyon düzenini oluşturmuştur.

Tarkett Aspen ise 2009 yılında, Tarkett zemin kaplama ürünlerinin Türkiye’deki satış ve dağıtımını gerçekleştirmek üzere kurulmuştur. Aspen’in 20 yıllık satış ve uygulama deneyimi ve Tarkett’in 120 yılı aşkın bilgi birikimi, geniş ürün yelpazesi, pazarlama ve lojistik alanındaki global tecrübesini birleştiren bu şirket, müşterilerine dünya standartlarında hizmet vermektedir.

> Şirketimizin tarihi ve gelişimiyle ilgili daha çok bilgi edinebilirsiniz. (İngilizce)