Ülkenizi SeçinÜlkenizi Seçin
Türkiye - Konut Tipi Ürünler

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Tarkett, çevreye duyarlı üretim alanında bir liderdir ve on yıllardır sürdürülebilir ürünlerin geliştirilmesi için çalışmaktadır.

Her bir birey, proje ve çevre farklıdır ve bütçe, ürün performansı ve sürdürülebilirlik anlamında özel bir çözüm gerektirir. Bu, ancak müşterilerimize kendi projelerine en uygun zemin kaplamalarını, çıkar çatışmasına yol açmadan önermemizi sağlayan geniş zemin kaplaması seçeneği ile mümkün olmaktadır. Biz bu yaklaşımı “Dengeli Seçim” olarak isimlendirmekteyiz.
Dengeli Seçim
 
Tarkett’in “Dengeli Seçim” yaklaşımı her bir müşteri ve projenin gereksinimleri ile daha sürdürülebilir çözüm sunma ihtiyacı arasında denge kurmaktadır.
Biz ayrıca, bir birey veya kurum olarak, sürdürülebilirliğin bir fikirden çok günlük bir uygulama olduğuna inanıyoruz.
 
Günlük odak noktamız, kaynak tüketimimizi ve emisyon üretimini azaltarak, malzemeleri geri dönüştürerek ve tekrar kullanarak ve arkadaş canlısı yerler yaratarak daha verimli ve çevre dostu olmaktır. İşte bu nedenle çevresel performansımızı ölçüyoruz – işleyişimizi geliştirmeye devam etmek ve müşterilerimizle, çalışanlarımızla ve yerel topluluklar ile paylaşmak için.

Daha iyi malzemeler
Tarkett mümkün olan her alanda yenilenebilir ve doğal malzemeler kullanmakta ve bütün ürünlerinde eşik değerini sürekli arttırmaktadır.  

Kaynak Yönetimi
Tarkett faaliyetlerini üç ayda bir olmak üzere beş temel gösterge üzerinden izlemektedir: su, enerji, atık, geri dönüşüm ve emisyon. Sonuçlar halka duyurulmakta ve bize kaynak tüketimimizi azaltma yolundaki ilerleyişimizi teyit etme şansı vermektedir.

İnsan dostu alanlar
Tarkett’in zemin kaplama çözümleri insanların çalışması, öğrenmesi, oynaması, iyileşmesi ve keyif aktivitelerinin tadını çıkarması için güvenli ve sağlıklı çevreler sunmaktadır. Tüm zemin kaplamalarımız sistematik olarak iç mekan hava kalitesine katkıları anlamında gözden geçirilmektedir. Buna ek olarak, Tarkett’in yüzey işleme yöntemleri su, deterjan ve enerji ihtiyacını azaltarak kaynak tasarrufu yapmamıza yardımcı olur.

Tekrar Kullanım ve Geri Dönüşüm
Tarkett bir ürünün ömrünün başlangıcında daha fazla geri dönüşümlü malzeme kullanmakta olup, ömrünün sonunda da mümkün olduğunda daha fazla geri dönüştürür.Tarkett, sektörde en büyük geri dönüştürme faaliyetini sürdürmektedir ve 2008’de 68.000 tondan fazla zemin kaplamasını kullanım alanlarından alıp geri dönüşüme dahil etmiştir.

 

Tarkett Grubu’ndaki sürdürülebilir geliştirme hakkında daha fazla bilgi edininiz